تلفن 021 88316704
Show menu

دانلود مطلب

با توجه به اینکه سنگوما اسپانسر اصلی FreePBX می باشد، نصب کارت های این شرکت، بر روی فری پی بی ایکس، بسیار ساده و راحت بوده و کاملاً پشتیبانی می گردد. این در صورتی است که درایور کارت های سنگوما یعنی Wanpipe در ایزابل (Issabel) به صورت پیش فرض قرار داده نشده و نصب کارت بر روی سرور ایزابل نیاز به کمی حوصله دارد. در ادامه روش نصب کارت های سنگوما بر روی ایزابل را آموزش خواهیم داد.

ابتدا پس از نصب کارت تلفنی بر روی سرور، به سرور SSH زده و با اجرای دستور lspci در خط فرمان سیستم عامل CentOS، از نصب کارت و شناسایی سخت افزاری آن اطمینان حاصل نمایید:

ایزابل چیست

با توجه به اینکه Wanpipe به صورت پیش فرض روی ایزابل نصب نمی شود، باید ابتدا درایور Wanpipe را نصب کنید. برای این کار اسکریپتی فراهم شده است که با استفاده از آن، دانلود و نصب پکیج های مرتبط نیز به صورت خودکار انجام می شود.

دانلود اسکریپت نصب Wanpipe

با دستور wget، فایل را در مسیر /usr/src/ دانلود نمایید یا در صورت دانلود از طریق کامپیوتر دیگر، فایل را از حالت فشرده خارج کرده و با استفاده از برنامه WinSCP به سرور ایزابل انتقال دهید. سپس با دستور زیر اسکریپت را اجرا کرده و اجازه دهید عملیات نصب 100% شود:

sh additional-drivers.sh

پس از نصب Wanpipe لازم است تا درایور DAHDI مجدد کامپایل و نصب شود.

نکته: اگر در مسیر /usr/src/ دایرکتوری dahdi-linux* وجود دارد با استفاده از دستور cd /usr/src/dahdi-linux* به آن دایرکتوری وارد شوید و دستورات زیر را اجرا کنید:

make

make install

make config

و در صورتی که دایرکتوری وجود ندارد ابتدا با استفاده از دستورات زیر در همان مسیر /usr/src درایور DAHDI را دانلود و نصب نمایید:

wget http://downloads.asterisk.org/pub/telephony/dahdi-linux-complete/dahdi-linux-complete-current.tar.gz

tar xvzf dahdi-linux-complete-<version>.tgz

<cd dahdi-linux-complete-<version

make

make install

make config

پس از نصب دایورها، نوبت به تنظمیات کارت می رسد. با اجرای دستور wancfg_dahdi وارد محیط کانفیگ کارت خواهید شد.

توجه: در این آموزش از کارت دیجیتال E1 مدل A102 استفاده شده است.

توجه: تنظیمات کلاک (Clock Source) پورت یک کارت را به صورت Master و روی PRI NET و پورت دوم را به صورت Normal و روی PRI CPE انجام خواهیم داد.

 

تنظیمات پورت اول:

فری پی بی ایکس

کارت ویپ

همین مراحل با زدن Enter مجدد شروع خواهد شد اما این بار برای پورت دوم.

 

تنظیمات پورت دوم:

کارت آنالوگ voip

با تایید گزینه های مشابه دیگر، در نهایت همچون تصویر زیر با وارد کردن عدد 1 تنظیمات ذخیره خواهد شد:

خرید کارت voip

در این حال چراغ Status روی پورت های کارت که پیش تر به رنگ قرمز بود در حال حاضر باید به رنگ سبز تغییر پیدا کند.

با اجرای دستور lsdahdi می توان وضعیت فعال/غیرفعال بودن کانال ها را نیز مشاهده کرد:

کارت دیجیتال ارزان

توجه: در این آموزش، ما دو پورت را به صورت loop به هم متصل کرده ایم. 

در نهایت برای کسب اطمینان از نصب درست کارت و عملکرد صحیح آن درAsterisk، وارد محیط CLI استریسک شده و دستور pri show spans را اجرا نمایید:

ایزابل و سنگوما

دستور wanrouter status هم صحت اتصال پورت ها را نمایش می دهد:

issabel sangoma card

 

اولین کسی باشید که از برنامه های آموزشی ما باخبر می شود


پیام مدیرعامل، به مناسبت سالروز تاسیس شرکت ساعیان ارتباط سالروز تأسیس ساعیان ارتباط را خدمت این خانواده جوان و آینده‌دار تبریک و تهنیت عرض می نمایم. بی شک «ساعیان ارتباط» با در اختیار داشتن سرمایه‌های عظیم به ویژه بهره‌مندی از نیروهای انسانی کارآمد و مجرب، می‌تواند برای تداوم و اعتلای قابلیت‌ های خود در سطح ملی و بین‌المللی حضوری فعال داشته باشد. آرزومندم جایگاه ...
شیوع کرونا در کشور تاکنون سبب شده تا بسیاری از کسب‌ و کارها برای حفظ سلامت تیم‌شان و ادامه فعالیت خود به خانه‌نشینی اجباری و دورکاری تن دهند. کرونا، برای ما چالش‌های بسیاری داشت که دورکاری یکی از آن‌ها بود. زمانی که شما مجبورید دورکار باشید اما همچنان نیاز به تماس تلفنی و دسترسی به داخلی خودتان از شرکت دارید این چالش چندین برابر می‌شود. ... ...
 پس از بررسی موشکافانه نیازمندی‌های ارائه شده و جلسات متعدد با مدیران فنی شرکت توسعه و بهره‌برداری ریلی مپنا، راهکار ادغام سیستم تلفنی سنتی موجود (سانترال پاناسونیک) با سیستم تلفنی نسل جدید از طرف ساعیان ارتباط مطرح گردید که با توجه به امکانات، قابلیت‌ها و در نهایت مقرون به صرفه بودن طرح نهایی، راهکار پیشنهادی تایید و توسط شرکت ساعیان ارتباط، راه‌اندازی و اجرا ...
برخی از مشتریان ما
Andishan
EIED
IAC
Madiran
Mapna
احساس رضایت را با ساعیان ارتباط آینده پیشرو تجربه کنید
آدرس : تهــــران، خیابان مطهـــــری
خیابان اورامان، پلاک ۳۴، واحد ۱۰۴
تلفن‌:‌
۰۲۱   88315442
۰۲۱   ۸۸۳۱۶۷۰۴
۰۲۱   ۸۸۳۱۶۷۱۸
۰۲۱   ۸۸۸۲۶۱۱۷
۰۲۱   ۸۸۳۱۵۳۸۴
sales@senatelecom.ir
arrow-down تماس با ما
کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شرکت ساعیان ارتباط آینده پیشرو می‌باشد
scroll to top